17

Monday, June

Amt studio Katowice - Europa Centralna meble

Domek na obrzeżach jest marzeniem niejednego
 /  / Domek na obrzeżach jest marzeniem niejednego
Domek na obrzeżach jest marzeniem niejednego

Domek na obrzeżach jest marzeniem niejednego

Domek na obrzeżach jest marzeniem niejednego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

biologiczne-oczyszczalnie-sciekow-7Domek na obrzeżach jest marzeniem niejednego, uciekającego od zgiełku miasta człowieka. Jednak poza wizją odpoczynku w ciszy i spokoju, pojawia się kilka przyziemnych problemów.

Oddalenie naszego wymarzonego miejsca zamieszkania od miasta nierzadko wiąże się z brakiem dostępu do kanalizacji. Oczywiście rynek oferuje wiele możliwości takich jak szamba betonowe i plastykowe. Warto jednak poszukać dalej, kierując się trzema kryteriami takimi jak: oszczędność, wygoda i ekologia.

Nowoczesnym sposobem radzenia sobie z nieczystościami są biologiczne oczyszczalnie ścieków. Ich zasada działania oparta jest na dwóch fazach naturalnych procesów gnilnych przeprowadzanych przez bakterie tlenowe i beztlenowe. Wodę otrzymaną w tym procesie możemy wykorzystać na przykład do polewania ogrodu lub odprowadzić do wód gruntowych. Zbiorniki te w przeciwieństwie do tradycyjnych szamb nie wymagają specjalnego opróżniania, co pozwala pozbyć się dodatkowych kosztów z tym związanych.
Dodatkową zaletą jest bardzo wysoka skuteczność, która wynosi nawet 97%.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts