20

Tuesday, August

Amt studio Katowice - Europa Centralna meble

Granulaty tworzyw
 /  / Granulaty tworzyw
Granulaty tworzyw

Granulaty tworzyw

Granulaty tworzyw
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

granulaty-tworzyw-7Uciążliwe i pozornie nieprzydatne odpady tworzyw sztucznych można przekształcić w pełnowartościowe surowce, które doskonale nadają się do ponownej produkcji.
Jest to możliwe dzięki recyklingowi plastiku, którego efektem jest granulat.
Granulaty tworzyw sztucznych powstają w procesie którego elementami są odzysk i segregacja tworzyw następnie ich oczyszczenie, rozkruszenie i zmielenie w specjalnym młynie. Cały proces wymaga specjalnej linii technologicznej. Otrzymujemy tworzywa o różnych parametrach tj. wielkość granul, barwa i skład. Zasadniczo, ze względu na skład chemiczny mamy trzy rodzaje granulatu: polietylenowy, polipropylenowy oraz styrenowy. W celu otrzymania tworzywa o pożądanych właściwościach stosuje się różne dodatki tj. między innymi antyutleniacze i substancje przeciw zapłonowe, wypełniacze mineralne i koncentraty barwiące. Tak przygotowany surowiec czy raczej półprodukt, w workach trafia do fabryki gdzie służy do wszelkiego rodzaju produkcji.
Granulacja tworzyw to przykład, w którym ekonomiczna, a jednocześnie użyteczna środowisku technologia, w znacznym stopniu rozwiązuje problem odpadów plastikowych.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts