16

Thursday, July

Amt studio Katowice - Europa Centralna meble

Kostka brukowa akropol
Kostka brukowa akropol

Kostka brukowa akropol

Kostka brukowa akropol
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wszechstronność kostki brukowej

Nie ulega wątpliwości, że materiały budowlane wymyślone przez człowieka znacznie ułatwiły mu życie, a do tych najprzydatniejszych należy kostka brukowa. Wszechobecna, niezbędna i tania, chociaż właśnie to ostatnie przyczynia się do sytuacji, gdy jest nadużywana.
Niestety, ale niektóre posesje wyglądają jak ulane z betonu, a szczególnie wówczas, gdy i kolor kostki zbliżony jest do koloru cementu i nieco psuje to wizerunek tego przydatnego materiału, bez którego nadal wiele małych uliczek i chodników wyglądałaby jak z obrazków przedstawiających przedwojenną Polskę. Dlatego na prywatnych posesjach należałoby nieco jej obecność ograniczyć – do podjazdów do garaży, chodników i ewentualnie opasek przydomowych, a jeżeli już układać nią ścieżki ogrodowe, to przynajmniej kostką o nietypowych kształtach i różnokolorową.
Inaczej ma się sprawa z małymi miasteczkami, szczególnie na wschodzie naszego kraju, gdzie ciągle zdarzają się jeszcze chodniki z betonowych, popękanych najczęściej płytek. Tam powinno to być natychmiast zastąpione brukową kostką.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts