17

Monday, June

Amt studio Katowice - Europa Centralna meble

Okucia do szkła
 /  / Okucia do szkła
Okucia do szkła

Okucia do szkła

Okucia do szkła
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

okucia-do-szkla-6W ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się szkło dekoracyjne jako element aranżacji wnętrza. Jeszcze kilka lat temu szklane powierzchnie spotykane były głównie w łazienkach. Dziś używa się ich praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Decydując się na montaż szkła w swoim domu, warto włożyć nieco wysiłku w dobór odpowiednich okuć.

Rodzaj zastosowanego okucia jest uzależniony głównie od roli, jaką ma spełniać szkło. Możemy wybierać chociażby między zawiasami wykorzystywanymi do montowania szklanych drzwi, mocowaniami punktowymi czy, mocowaniami do układów bezramowych. Okucia do szkła najlepiej jest wybierać w konsultacji z firmą, która będzie je montować. Dzięki swojemu doświadczeniu specjaliści z pewnością będą w stanie nam doradzić, jakie okucie najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Na okuciach na pewno nie warto za wszelką cenę oszczędzać. Od ich jakości zależy stabilność całej konstrukcji i to, jak będzie się prezentowała. Warto mieć na uwadze, że raz zamontowane porządne okucia prawdopodobnie będą nam służyły przez wiele lat.

Nie bez znaczenia są też walory estetyczne okuć. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na okucia, które same w sobie będą stanowiły ozdobę całej konstrukcji, czy też zdecydujemy się na neutralny, prosty model, który nie będzie zbytnio rzucał się w oczy.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts