23

Friday, July

Mieszkania i Budownictwo

Bardzo znacząca ekonomia
 /  / Bardzo znacząca ekonomia
Bardzo znacząca ekonomia

Bardzo znacząca ekonomia

Ekonomia to z pewnością znacząca dziedzina. Gdyby jej nie było, ludzie nie mieliby wiedzy, jak właściwie postępować i jak inwestować na giełdzie. Bez niej byłoby niezwykle niewesoło. Nie mielibyśmy zielonego pojęcia, jak mądrze postępować. Nikt by nie wiedział, jak rozporządzać hutą. Brakowałoby nam wiedzy nie tylko co oznacza rynek pracobiorcy, czy podaż, lecz przede wszystkim, nikt nie umiałby określić nawet, co oznacza gospodarka centralnie planowana. Ludzie nie mieliby zielonego pojęcia, w jaki sposób kierować domowym budżetem, jak gospodarować z sensem i jak prawidłowo oszczędzać. Nie potrafilibyśmy określić nie tylko co to takiego gospodarka centralnie planowana, czy keynesizm, ale przede wszystkim, ludzie nie mieliby wiedzy nawet, czym jest cykliczność rozwoju. Nikt nie umiałby określić, jak ostrożnie postępować. Nie mielibyśmy pojęcia nie tylko co oznacza proces gospodarczy, czy monopol, ale przede wszystkim, nie wiedzielibyśmy nawet, co oznacza linia jednakowego kosztu. Nie potrafilibyśmy określić, jak rozporządzać zakładem produkcyjnym.
Ekonomia mówi, jak rozporządzać organizacją i jak inwestować w spółki. Gdyby jej nie było, byłoby nam wszystkim wyjątkowo niewesoło. Ludzie nie mieliby wiedzy, jak inwestować na rynku. Ludzie by nie wiedzieli, jak zarządzać walutami. Nie potrafilibyśmy określić nie tylko co oznacza dochód narodowy, czy prywatyzacja, lecz przede wszystkim, nie mielibyśmy zielonego pojęcia nawet, co oznacza polityka antycykliczna. Brakowałoby nam wiedzy, w jaki sposób rozważnie oszczędzać, jak żyć oszczędniej a także w jaki sposób oszczędzać z głową.
Ekonomia pozwala nam wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo wydawać pieniądze i w jaki sposób kierować fabryką. Gdyby nie istniała ekonomia, byłoby społeczeństwu niesłychanie trudno. Nie wiadomo by było, jak rozporządzać dochodami. Ludzie nie wiedzieliby, jak właściwie postępować, jak zarządzać spółką. Nikt nie miałby pojęcia, jak zarządzać fabryką czy też w jaki sposób racjonalnie wydawać pieniądze. Ludzie nie umieliby określić nie tylko co to jest polityka antycykliczna, lecz przede wszystkim, nikt nie potrafiłby określić nawet, co to jest rynek czynników wytwórczych.
Ekonomia szkoli, w jaki sposób kierować spółką giełdową i jak żyć rozważnie. Bez niej byłoby nam nadzwyczaj smutno. Nikt nie potrafiłby określić, jak gospodarować funduszami. Nie wiadomo by było, jak dobrze oszczędzać, jak oszczędzać z sensem. Nikt nie miałby pojęcia, jak porządnie oszczędzać, jak rozporządzać przedsiębiorstwem a nawet jak prowadzić zakład produkcyjny.
Ekonomia wyjaśnia, jak rozporządzać tym co mamy i jak żyć przezornie.
Powinniśmy to wziąć pod uwagę.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts