23

Friday, July

Mieszkania i Budownictwo

Bloczki betonowe
 /  / Bloczki betonowe
Bloczki betonowe

Bloczki betonowe

Atrakcyjne komponenty wykorzystywane do realizacji projektów budowlanych

Na etapie planowania budowy domu, czy wykonania dobudowy w pierwszej kolejności musimy zrobić przegląd dostępnych na rynku materiałów.
Zawsze wybieramy te najlepsze i najtrwalsze. Często na decyzję wpływa również czynnik czasu, szczególnie wtedy, gdy efekt chcemy osiągnąć jak najszybciej.

Bloczki betonowe to obecnie jedne z najpopularniejszych komponentów wykorzystywanych do realizacji projektów budowlanych zarówno w zabudowach jednorodzinnych, jak i przemysłowych. Są alternatywą dla tradycyjnych ścian budowanych z cegieł.

Wykazują niesamowite właściwości akustyczne. Do tego są niezwykle trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wykazują bardzo dobre właściwości odpornościowe na działanie wody, pleśni, czy grzybów.
Z pewnością należą do grupy materiał wytrzymały. Do tego są praktyczne i lekkie oraz łatwe w obróbce.
Jeśli interesują nas różne rozmiary, a także warianty dekoracyjne powinniśmy sięgnąć właśnie po ten materiał.

Bloczki betonowe mają szerokie zastosowanie. Sprawdzają się jako niezwykle niezawodny materiał wykorzystywany już na etapie budowy fundamentu.
Z uwagi na swoje właściwości idealnie sprawdzą się również do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, cokołów, słupów, piwnic i ścian działowych (zarówno tych nośnych jak i nienośnych).

Z uwagi na swoje gabaryty (bloczki są zdecydowanie większe od cegieł) pozwalają zwiększyć tempo prac budowlanych.
Użycie bloczków betonowych nie wymaga na etapie wznoszenia budynku podejmowania żadnych czynności pielęgnacyjnych, co również skraca czas realizacji inwestycji.
Zarówno rozmiar jak i właściwości tego materiału wpływają zatem na zmniejszenie kosztów wznoszenia budynków. Co jest ich kolejnym atutem.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts