23

Friday, July

Mieszkania i Budownictwo

Dachówki betonowe
 /  / Dachówki betonowe
Dachówki betonowe

Dachówki betonowe

Rodzaje dachówek

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najdroższych elementów budowy domu jest dach. Wynika to zarówno z dużej powierzchni, jaką trzeba pokryć i ilości prac jaką trzeba wykonać. W związku z dużymi kosztami warto wcześniej dobrze zaplanować swój budżet i zastanowić się czym będziemy kryć nasz dach. Do wyboru mamy przede wszystkim dachówki betonowe, nieco różniące się technologią produkcji dachówki ceramiczne, a także coraz popularniejsze blachodachówki.
Jak to zwykle bywa, każdy materiał ma swoje zalety i wady, dlatego przed wyborem powinniśmy dokładnie się z nimi zapoznać i je rozważyć. Jeśli chodzi o dachówki betonowe czy inaczej cementowe to są one wykonywane jedynie z naturalnych składników. Ten rodzaj dachówek będzie najbardziej odporny na działanie warunków atmosferycznych. Przeciętna trwałość tego typu produktów szacuje się na około siedemdziesiąt lat.
Jeśli chodzi o dachówki ceramiczne to swym wyglądem przypominają swych betonowych odpowiedników. Różnice związane są z materiałami z jakich zostały wykonane. Uważa się, że dachówki ceramiczne są nieco trwalsze od betonowych, a okres ich żywotności szacuje się na sto lat. Ich wadą jest też to, że są droższe od betonowych.
Jeśli chodzi natomiast o blachodachówkę to jej trwałość określa się na maksymalnie pięćdziesiąt lat. Jest mniej odporna na działanie warunków atmosferycznych, także wiatru. Przy jakimkolwiek zarysowaniu zaczyna rdzewieć. Jej niewątpliwą zaletą jest za to cena, niższa niż w przypadku dachówek betonowych czy ceramicznych.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts