23

Friday, July

Mieszkania i Budownictwo

Obietnice bez pokrycia
 /  / Obietnice bez pokrycia
Obietnice bez pokrycia

Obietnice bez pokrycia

Projekt domu z możliwością rozbudowyWe współczesnej Polsce architektura staje wobec wielu wyzwań. Prawdopodobnie najważniejszym jest modernizacja naszej infrastruktury. Modernizacja ta, mimo że znajduje się w bardzo zaawansowanym stadium, cały czas nie jest zakończona. Dorobiliśmy się niezłych dróg, samochodem czy autobusem można się z jednego miasta do innego dostać szybko i wygodnie. Po terenie Polski zaczęły też jeździć szybkie pociągi pasażerskie, choć póki co kursują one tylko pomiędzy największymi ośrodkami.

Tereny położone bliżej granicy wschodniej mają tradycyjnie dużo gorszą infrastrukturę, a połączenia kolejowe są tam raczej likwidowane niż modernizowane. Mimo deklaracji składanych przez kolejne rządy nadal nie mamy w naszym kraju do czynienia z rozwojem zrównoważonym.
Uważam, że w warunkach względnej wolności gospodarczej, w jakiej żyjemy, zrównoważony rozwój jest mitem. Warszawa zawsze będzie się rozwijała szybciej niż np. Lublin, ponieważ mieszka tam więcej przedsiębiorców. Jedyną szansą na zrównoważony rozwój byłby powrót do gospodarki centralnie planowanej, a tego bym nie chciał.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts