23

Friday, July

Mieszkania i Budownictwo

Rattanowe meble ogrodowe
 /  / Rattanowe meble ogrodowe
Rattanowe meble ogrodowe

Rattanowe meble ogrodowe

Rattanowe meble ogrodowe są produktami bardzo estetycznymi. Doskonale komponują się zarówno w ogrodach rustykalnych jak i nowoczesnych. Rattan pod wpływem wysokiej temperatury staje się bardzo podatny na zginanie, dzięki czemu meble z niego wytworzone posiadają bardzo ciekawe kształty, ograniczone jedynie wyobraźnią producentów. Tworzywo to jest ponadto podatne na barwienie, dzięki czemu w ofertach handlowych dostępne są meble w niemal wszystkich kolorach. Rattan cechuje się także elastycznością, dzięki czemu wszystkie wykonane z niego krzesła, ławki i leżaki dopasowują się do sylwetki użytkownika, stając się dla niego bardzo wygodne. Aby dodatkowo poprawić komfort, można wyposażyć je w ozdobne poduszki i pokrowce. Na uwagę zasługuje również fakt, iż rattan jest to tworzywem w pełni ekologicznym.

Meble ogrodowe wykonane z rattanu są bardzo lekkie, dzięki czemu można je szybko i łatwo przenosić w dowolne miejsce. Ich mała masa nie sprawia jednak, że stają się mniej stabilne tak jak ich plastikowe odpowiedniki. Produkty rattanowe nie przewracają się przez nagłe porywy wiatru ani przypadkowe, delikatne potrącenia. Mogą więc być użytkowane przez małe dzieci, zapewniając im bezpieczeństwo.

Należy jednak zawsze pamiętać, że rattanowe meble do ogrodu są mało odporne na działanie wilgoci. Z tego powodu wymagają osłony przed nawet drobnymi opadami atmosferycznymi. Jeżeli zmokną, powinniśmy pozostawić je do wyschnięcia w przewiewnych, ale zacienionych miejscach. Na rattan niekorzystnie działają również silne promienie słoneczne. Co za tym idzie meble rattanowe najlepiej umieszczać w miejscach zacienionych i zadaszonych, zabezpieczonych dodatkowo przed działaniem bardzo wysokich temperatur. Jeśli produkty te nie zostały polakierowane przez producenta, mogą szybko zmatowieć. Aby temu zapobiec możemy przeczyszczać je kilka razy do roku roztworem składającym się z: 4 łyżek soku z cytryny i wody, 1 litra czystej, letniej wody oraz 4 łyżek wody utlenionej. Po zakończeniu sezonu meble rattanowe najlepiej przechowywać w suchych miejscach np. w domach, garażach lub na strychach.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts