23

Friday, July

Mieszkania i Budownictwo

Słupki betonowe
 /  / Słupki betonowe
Słupki betonowe

Słupki betonowe

Bogactwo kształtów i rozmiarów

Beton – niezwykle trwały, odporny na wilgoć, mrozoodporny materiał. W budownictwie staje się coraz bardziej atrakcyjnym materiałem, a jego zastosowanie wciąż wzrasta.

Wykorzystywany jest do produkcji słupków betonowych.
Te, dobrze nam znane z zagospodarowania terenów elementy, stosowane są głównie do wyznaczania granic przy chodnikach, czy na miejscach przeznaczonych do parkowania samochodów. Pełnią tu funkcje użytkowe. Ich podstawowym walorem jest ciężar, w efekcie czego ani warunki atmosferyczne, ani niepożądany manewr kierowcy nie zmienią ich położenia ani kształtu. Słupki betonowe są doskonale widoczne, idealnie sprawdzają się w roki skutecznego elementu określającego przestrzeń. Są wyjątkowo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne – mróz, wiatr, czy deszcz, zachowując swój niezmieniony wygląd przez lata.

Nowoczesne budownictwo sięga po słupki betonowe również w ogrodowych aranżacjach, czy zabudowach terenu. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta ich kształtów pozwalająca osiągnąć bardzo oryginalne efekty. Poza rozwiązaniami wykorzystywanymi do aranżacji ogrodzeń, takich jak słupki ogrodzeniowe, czy słupki do bram, pojawiają się wciąż nowe rozwiązania.
Można wybrać dodatki, które będą ozdobą ogrodu, tarasu czy altany. Na rynku jest bogactwo ich kształtów i rozmiarów, znajdziemy słupki w kształcie elipsy, kuli, stożka, czy owalnym, a także w formie kwadratu lub prostokąta pozwalające sadzić w nich kwiaty.
Biorąc pod uwagą fakt, iż beton jest niezwykle trwałym i niepowtarzalnym materiałem, staje się bardzo atrakcyjny w nietypowym zagospodarowaniu. Kolorystyka, w tym przypadku też jest nie bez znaczenia. Neutralne, eleganckie odcienie szarości sprawiają, że takie słupki z betonu ładnie komponują się z każdą przestrzenią.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts