05

Saturday, December

Amt studio Katowice - Europa Centralna meble

Oczyszczanie i odnowa parkietu
 /  / Oczyszczanie i odnowa parkietu
Oczyszczanie i odnowa parkietu

Oczyszczanie i odnowa parkietu

Oczyszczanie i odnowa parkietu
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Oczyszczanie i odnowa parkietu

Drewniane podłogi są nie tylko atrakcyjniejsze od podłóg wykonanych z materiałów sztucznych, ale także są znacznie trwalsze i zdrowsze. Jednak nawet dąb, jedno z najtwardszych drzew, użyty jako drewno na parkiety, ulega postarzeniu, a warstwa ochronnego lakieru, podlega uszkodzeniom. Właśnie dlatego potrzebne są renowacje podłóg z desek, a z klepek nazywa się fachowo: cyklinowanie parkietów.
Ogólnie polega to na użyciu maszyny zwanej cykliniarką, która delikatnie, bez uszkadzania drewna i robienia w nim wgłębień i rys, oczyszcza powierzchnię z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz ze starego, nierzadko łuszczącego się już lakieru.
Jak bardzo jest to wygodne i pożądane? Gdyby nie było możliwości zamówienia tego rodzaju usługi, należałoby wykonać taką pracę ręcznie. Pracując na kolanach, za pomocą szczotek drucianych i papieru ściernego, trzeba byłoby usuwać wszystko to, co jest na zewnątrz drewna, a także, co graniczyłoby z niemożliwością, usunięcie brudu wżartego w głąb. I tylko cykliniarka może sobie poradzić z takim wyzwaniem.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts